Zakład Doskonalenia Zawodowego
w Słupsku

+48 59 845 27 27

SAFO

SAFO od 2013 należy do Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Słupsku.
ZDZ w Słupsku przejął w znacznej części produkcję obrabiarek do drewna, głownie obrabiarek do drewna surowego.

Zakład Doskonalenia Zawodowego w Słupsku
76-200 Słupsk
ul.Szczecińska 57


OBTACZARKI

Obtaczarki typu DNAA - 140, 160, 200, 240, przeznaczone są do dokładnego obtaczania kłód drewna na wałki. Obrobione wałki znajdują zastosowanie w budowie domków letniskowych, urządzeń rekreacyjnych, urządzeń na placach zabaw dla dzieci oraz do budowy różnego rodzaju ogrodzeń i osłon. (więcej)


KOROWARKA  DVMA/M

Korowarka typu DVMA przeznaczona jest do korowania drewna (zdjęcia kory z ok. 80% powierzchni materiału - łyko pozostaje) o średnicy 80 do 180 mm i długości 1,0 do 3 m, a drągi o średnicy 60 do 80 mm mogą mieć długość do 6 m i krzywiznę nie przekraczającą 20 mm/mb.  Korowarka nadaje się do obróbki wszelkiego rodzaju pali, elementów ogrodzeniowych, tyczek do winorośli itp. (więcej)


ZAOSTRZARKO-FAZOWARKA DNDA

Zaostrzarko - fazowarka typ DNDA przeznaczona jest do zaostrzania na ostrosłup lub zafazowywania końcówek wałków, drążków, palików przeznaczonych do budowy domków letniskowych, urządzeń rekreacyjnych, urządzeń na placach zabaw dla dzieci, do budowy różnego rodzaju palisad i osłon (więcej)

 

FAZOWARKA  DNBA

Fazowarka typ DNBA przeznaczona jest do fazowania pod katem 45°, obtoczonych wałków, drążków, palików.
Elementy te mogą znaleźć zastosowanie do budowy domków letniskowych urządzeń rekreacyjnych, urządzeń na placach zabaw dla dzieci, oraz służyć do budowy różnego rodzaju urządzeń i osłon. (więcej)ZAOSTRZARKA DNCA

Zaostrzarki palików typ DNCA przeznaczone są do zaostrzania na stożek obtoczonych wałków, drążków, palików.
Elementy te mogą znaleźć zastosowanie do budowy domków letniskowych urządzeń rekreacyjnych, urządzeń na placach zabaw dla dzieci , oraz służyć do budowy różnego rodzaju urządzeń i osłon. Charakteryzuje się lekką, zwartą i sztywną budową, dużym bezpieczeństwem pracy, prostą obsługą i niewielkimi wymiarami. (więcej)


OBTACZARKO – FREZARKA DNFA

Obtaczarko-frezarki służą do obtaczania drewna dłużycowego oraz do dwustronnego wzdłużnego frezowania rowków i wypustów. Belki obrobione na obtaczarko-frezarkach są stosowane do budowy domków letniskowych, urządzeń rekreacyjnych, wiat, osłon, palisad itp. Obrabiarki posiadają pełne zabezpieczenie osłonami elementów wirujących roboczych i posuwowych. (więcej)


PILARKA TARCZOWA DO WZDŁUŻNEGO ROZPIŁOWYWANIA WAŁKÓW DMVA

Pilarka wzdłużna typ DMVA-140 przeznaczona jest do przekrawania wzdłużnego obtoczonych lub dobrze okorowanych wałków drewnianych o średnicy od 50 do 140 mm i minimalnej długości 900 mm o krzywiźnie nie przekraczającej 2 mm/1m. Znajduje zastosowanie w tartakach, zakładach drzewnych przy produkcji półwałków, które mogą być wykorzystane do budowy domków letniskowych, urządzeń rekreacyjnych, miejsc do zabaw dla dzieci, zadaszeń itp. (więcej)


FREZARKI

Frezarka typ DFPP przeznaczona jest do fazowania wybrań pod kątem prostym w obtoczonych i wzdłużnie przefrezownych wałkach drewnianych. Posiada możliwość opuszczania freza względem płaszczyzny stołu.
Obrobione wałki znajdują zastosowanie do budowy domków o ściankach belkowych, urządzeń rekreacyjnych, itp. Obrabiarka charakteryzuje się lekką, zwartą i sztywną budową, stosunkowo dużym bezpieczeństwem pracy, prostą obsługą i niewielkimi wymiarami. (więcej)


WIERTARKA W80/140

Wiertarka W - 80/140 przeznaczona jest do wiercenia otworów przelotowych i nieprzelotowych w kołkach o średnicy od fi 60 mm do fi 140 mm. (więcej)